Servet Yardımcı: Türk futbolunu daha ileriye taşımak için çalışıyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, Spor Toto Süper Lig'de yeni sezonun başarılı bir şekilde geçmesini diledi.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, Spor Toto Süper Lig’de yeni sezonun başarılı bir şekilde geçmesini diledi.

Spor Toto Süper Lig’de 2014-2015 sezonu fikstür çekimi, ligin yayıncı kuruluşu Digitürk’ün Ayazağa’daki stüdyolarında gerçekleştirilirken, Servet Yardımcı burada kulüp temsilcilerine ve katılımcılara hitap etti.

Yeni sezonun 34 haftalık zorlu takviminin belirlendiği bir toplantıda bir araya geldiklerini belirten Yardımcı, “2014-2015 sezonunda Spor Toto Süper Lig’de yer alacak 18 takımdan da futbolun tüm unsurlarını göz önüne alarak centilmence mücadele etmelerini ve böylelikle ligimizin kalitesini ve değerini daha da yükseltmelerini temenni ediyoruz.” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak her gün ve saatlerini Türk futbolunu daha ileri noktalara taşımak ve bu güzel oyunu güzelleştirmek, insanlara daha da sevdirmek için çalıştıklarını belirten Yardımcı, şöyle devam etti:

“Bu nedenle siz değerli kulüplerimiz ve yöneticilerimizin de desteğiyle, bu güzel oyunu; kavga ve şiddet olmadan, FIFA’nın en çok önem verdiği unsur olan fair-play ruhu ile topluma sunmayı hedefliyoruz. Bu, aynı zamanda başta Türk futbolunun yönetici organı olan TFF olmak üzere; futbolun içindeki tüm kurum ve kişilerin sorumluluğudur.

Umuyoruz ki; bu değerlere önümüzdeki sezon tüm kulüplerimiz sonuna kadar sahip çıkacak ve şiddetin olmadığı ortamlarda oynanan centilmence karşılaşmaların yaşanacağı bir sezonla birlikte Spor Toto Süper Lig’in değeri maddi, manevi daha da artarak Avrupa’nın üst düzey liglerine bir adım daha yaklaşacak.”

17 HAFTALIK MAÇ PROGRAMI BİRDEN AÇIKLANACAK

Spor Toto Süper Lig’in yayıncı kuruluşu Digiturk’e ve Ligtv’ye katkılarından ötürü teşekkür eden Yardımcı, “Ayrıca Türk futbolunun en değerli markası olan Süper Lig’e 5 sezondur ismini verme vizyonu gösteren Spor Toto Teşkilatı’na da teşekkür ediyorum.” diyerek, sözlerine şöyle devam etti:

“Yeni sezonda yeniliklerle dolu bir Spor Toto Süper Lig sezonu bizleri bekliyor. Ligin maç planlamasını olabildiğince geniş şekilde açıklamaya hazırlanıyoruz. Sezonun ilk yarısını yani tam 17 haftayı birden açıklama düşüncemizi aksilik olmazsa uygulayacağız. Bu sayede futbolun tüm paydaşlarının çok daha iyi planlama yapmalarını sağlayacağız.”

Sporda şiddet ve kötü tezahüratla mücadelenin en üst düzeyde süreceğini, bu noktada uyguladıkları tedbirlerden taviz vermeden devam edeceklerini de belirten Yardımcı, “Liglerimizde devreye giren E-Bilet sistemi bu sezon meyvelerini vermeye başlayacak. Bu sistemin başarısıyla stadyumlarımızdaki şiddet olaylarının önce düşüşüne, kısa zaman içinde futbolumuzdan silinmesine beraber tanıklık edeceğiz. Yeni sezonda tüm kulüplerimize başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.
CİHAN