Servis araçları çarpıştı: 1 ölü

KOCAELİ' de, işçileri taşıyan 2 servis aracının çarpışması sonucu meydana gelen kazada, 1 kişi öldü, 2 kişi de ağır yaralandı.

Kaza dün gece Gebze Organize Sanayi Bölgesi yolu üzerinde meydana geldi. Karbeton fabrikasında çalışan işçileri taşıyan 40 yaşındaki Özer Sır yönetimindeki 34 UVP 56 plakalı servis minibüsü, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu önündeki 37 yaşındaki Ali Çiçek’in kullandığı işçileri almaya giden 41 P 2896 plakalı başka bir servis minibüsüne arkadan çarptı. Kazada, 15 işçinin bulunduğu çarpan minibüsün ön koltuğunda oturan 45 yaşındaki Alihan Bayrak camdan fırlayarak yola fırladı, araç yoldan çıktı. Öndeki minibüs ise çarpmanın etkisiyle kontrolden çıktıktan sonra takla attı.

Kazada ağır yaralanan Alihan Bayrak’ın yanına koşan diğer işçilerle aynı araçta bulunan kardeşi Cesim Bayrak sinir krizi geçirdi. Abmbulans geldiğinde ise sağlık görevlileri Bayrak’ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Ağabeyinin öldüğünü anlayan Cesim Bayrak, cesedin başında uzun süre gözyaşı döktü. Kazada yaralanan ve durumlarının ağır olduğu belirlinen 2 işçi ise hastaneye kaldırıldı.