Sessiz şampiyonanın şampiyonu oldular

Türkiye İşitme Engelli Yıldızlar Puanlı Atletizm Şampiyonası'nda Malatya Akşemsettin İşitme Engelliler İlköğretim Okulu şampiyon oldu.

Türkiye İşitme Engelli Yıldızlar Puanlı Atletizm Şampiyonası’nda Malatya Akşemsettin İşitme Engelliler İlköğretim Okulu şampiyon oldu.
Adana’da düzenlenen Türkiye İşitme Engelli Yıldızlar Puanlı Atletizm Şampiyonası sona erdi. 2 gün süren şampiyonda ferdi ve takım şampiyonluklar belli oldu.
Erkeklerde Malatya Akşemsettin İşitme Engelliler İlköğretim okul takımı, bayanlarda ise Antalya Kepez İşitme Engelli okul takımı şampiyon oldu.
Akşemsettin Engelliler İlköğretim Okulu Müdürü Vahap Tokmak, turnuvada şampiyon olmanın gururu yaşadıklarını belirtti. Tokmak, şunları söyledi: “Engelli öğrencilere destek olunduğunda neler başarabileceğini gördük. macımız bu öğrencilerimize engellerini sorun etmeden sosyal hayatta var olma bilincini ve davranışını kazandırmaktır. 60 öğrenciyle eğitim öğretime devam ediyoruz. Okulun fiziki durumunun tamamının yenilenmesinden sonra aldığımız bu başarı çalışma azmimizi daha da artırmıştır.Önümüzdeki yıllarda okul olarak Türkiye’nin en iyi okulu olmak için çaba sarf edeceğiz. Bu başarıda emeği geçen başta Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Keklikçi ve personele teşekkür ediyorum.”