Severek evlendiği eşini 35 yerinden bıçıklayarak öldürdü

Erzincan'da 4 yyl önce severek evlendidi eti ile tartytan koca, 2 çocuk annesi eşini 35 yerinden byçaklayarak öldürdü.

Edinilen bilgiye göre; Tercan ilçesinde yaşayan ve çalışmak için Erzincan’a gelen Ali Ş. (28) 2002 yılında tanıştığı ve bir süre konuştuğu Pülümür nüfusuna kayıtlı, Nurten Ş. (20) ile evlenmeye karar verdi. Birbirlerini seven ve aynı yıl içerisinde evlenmeye karar veren Ali ve Nurten Ş. 2002 yılının yaz aylarında evlendi.

Nurten Ş.’nin yaşının küçük olması sebebiyle çift resmi nikahlarını Erzincan merkeze bağlı Mollaköy beldesinde 17 Ağustos 2004 yılında yaptırdı. 4 yıllık evli çiftin 3 yaşında Ozan ve 1 yaşında Diyar isimli iki erkek çocuğu dünyaya geldi. Erzincan Cumhuriyet Mahallesi Ali Kemali Caddesi’nde bulunan 100 numaraları apartmanın bodrum katında yaşayan Ali ve Nurten Ş. çifti son zamanlarda geçimsizlik sebebiyle sürekli tartışmaya başladı.

Askeri Hastane’ye ait yemekhanede çalışan Ali Ş. dün akşam saat 21.00 sularında alkollü olarak evine gelerek eşi Nurten Ş. ile sebebi bilinmeyen bir olay nedeniyle tartışmaya başladı. Sinirli koca eline aldığı bıçak ile eşini 35 yerinden bıçaklayarak evden ayrıldı.

Komşuları bağırma sesleri üzerine eve gitttiklerinde Nurten Ş.’nin kanlar içerisinde yattığını gördü. Olayı polise bildiren komşular aynı anda da 112 Acil Servis’e haber verdi. Olay yerine gelen ekipler ağır yaralı durumda bulunan Nurten Ş.’yi ambulans ile Erzincan Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen 2 çocuk annesi Nurten Ş. kurtarılamadı.

Eşini bıçaklayarak olay yerinden ayrılan Ali Ş. ise daha sonra Şehit Enes Bediz Karakolu’na giderek teslim oldu. Eşi ile boğuşma esnasında elinden yaralanan Ali Ş.’nin tedavisi Erzincan 13 Şubat Devlet Hastanesi’nde yapıldı. Polis nezaretinde karakola götürülen Ali Ş. işlediği suçtan dolayı pişman olmadığını açıkladı.

Ali Ş., emniyetteki sorgusunun ardından Erzincan Adliyesi’ne sevk edilirken, genç yaşta hayatını kaybeden Nurten Ş. ise otopsisinin yapılmasının ardından, cenazesi yakınları tarafından alınarak Erzincan Cemevi Morgu’na kaldırıldı.