Sevgililer Günü’nde çiçek fiyatları 2 katına fırladı

Sevgililer günü dolayısıyla çiçek fiyatları iki katına çıktı.

1 tanesi 4 YTL’ye satılan gülleri almak için vatandaşlar birbiriyle yarıştı.Çiçekçiler, sevgililer gününe özel olarak vitrinlerini değişik şekillerde süsleyerek renkli görüntülerin oluşmasına neden oldular. Hediyelik eşya mağazaları ve çiçekçilerde duygusal parçalar çalındı. Bazı işletmeler canlı müziği tercih etti. Osmaniyeli genç sanatçılardan Emre Avşar normalde rap tarzında hareketli parçalar çaldığını ancak bugüne özel gitarıyla duygusal parçalar çaldığını söyledi.

Star Çiçekçilik sahibi Oktay Karabıyık da, çiçek fiyatlarındaki artışı soğuklara bağladı. Sevgililer gününde sevgiyi ifade edebilmenin en güzel yolunun ona çiçek hediye etmek olduğunu belirten Karabıyık, “Bugünün özelliğinden dolayı her yaştan kişi çiçekçilere akın etti. Piyasalardaki durgunluğa rağmen ve çiçek fiyatlarındaki artışa rağmen satışlarımız bugün iyiydi” dedi.

Çiçek fiyatlarının pahalı olduğunu belirten Musa Şen, her sevgililer gününde çiçek fiyatlarının 2 katına çıkmasına anlam veremediklerini söyledi. Sevgililer günü dolayısıyla çiçek fiyatları ne kadar pahalı olursa olsun sevginin ifadesi olarak çiçek aldığını ifade eden Şen, “Bugün fiyat ne olursa olsun çiçek alıyoruz. Ancak umarım gelecek yıllarda fiyatlar 2 katına çıkmaz. Çünkü burada insanların almak zorunda olduğu gerçeğinden hareketle arz ve talep ilişkisi çerçevesinde fiyatlar artan talebe göre arttırılıyor. Ancak ben bunu doğru bulmuyorum” dedi.