Sevilen dizi ‘Ezel’ rekor kırdı

Atv'nin sevilen dizisi "Ezel" pazartesi yayınlanan bölümüyle hem tüm kişilerde hem AB grubunda birinci oldu. Özet bölümü bile ikinci geldi.

Yönetmenliğini Uluç Bayraktarın yaptığı, senaryosunu Kerem Deren ve Pınar Bulut’un yazdığı, başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Salih Kalyon ve Tuncel Kurtiz’in paylaştığı Ezel atv’deki ikinci bölümüyle de rekor kırdı.

Yayınlandığı ilk günden itibaren fenomen haline gelen ve reyting rekortmeni olan dizinin 1 Şubat pazartesi yayınlanan bölümü, tüm kişilerde yüzde 15.87 izlenme oranı ve yüzde 33.97 izlenme payına ulaştı.

Ezel, AB grubunda aldığı yüzde 18.14 izlenme oranı ve yüzde 41.46 izlenme payıyla da günün en çok izlenen ilk 100 program arasında birinci oldu.

EZEL’İN KİMLİĞİ GİZLİ KALDI

Sabah’ın haberine göre; Önceki akşam yayınlanan bölümde Ramiz Dayı’nın gerçeklerin kayıtlı olduğu kaseti Ezel’e ulaştırması heyecanı artırdı. Ezel, gerçek kimliğini açıklamaya karar verdi.

Ancak Ali ile birlikte kalan Eren’in de gerçeği öğrenmesi olayların akışını değiştirdi. Babasının katilinin Ali olduğunu öğrenen Eren, Kerpeten Ali’yi öldürmek istedi.

Bunun üzerine Tefo, Eren’i vurdu. Dizide olaylar sonuçlanacak diye beklenirken her şeyin yeniden başladı.

Bu arada Ezel’in özet bölümü de Total’de yüzde 9.58 izlenme oranı ile yüzde 22.48 izlenme payıyla üçüncü olurken, AB’de yüzde 11.29 izlenme oranı ile yüzde 30.38 izlenme payıyla ikinci oldu.

PARKA ZİYARETÇİ AKINI

EZEL’İN çekildiği mekânlar da seyircinin ilgi odağı oluyor. Dizide Ezel’le (Kenan İmirzalıoğlu) ve Eyşan’ın (Cansu Dere) buluşma mekânı Fatih’teki “Molla Aşkı Terası” ziyaretçi akınına uğruyor. Terasın işletmecisi, Ezel’e mekân olduktan sonra parkın ziyaretçi akınına uğradığını söyledi.

İstanbul dışından da gelenlerin olduğunu belirten işletmeci “Saat 22.00’de bile Ezel’in geldiği yer burası mı diye bakmaya gelenler oluyor” diye konuştu.