Sevinmeye vaktimiz yok!

Beşiktaş Teknik Direktörü Sağlam, sevinmeye vakitleri olmadığını söyledi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor’u 1-0 yendikleri maçtan sonra yaptığı açıklamada, “Artık bu maça sevinecek vaktimiz yok. Salı günü Porto ile oynayacağımız maça odaklanmamız lazım.” dedi.

Karşılaşma sonrası bir TV’nin canlı yayınında soruları yanıtlayan Ertuğrul Sağlam, “Tabii ki bugünkü karşılaşmanın önemini hepimiz biliyoruz. Ligdeki konumumuz nedeniyle de zirve hesabı yapmamız açısından da bu maçı kazanmak önemliydi. Salı günü Türk futbolu ve Beşiktaş camiası açısından çok önemli bir karşılaşma oynayacağız. Bursa deplasmanı zor ve önemli bir deplasman. Bu şartlarda burada iyi şeyler yapıp iyi sonuç almak önemliydi. Oyuncularımızın isteği ve arzusu üst seviyedeydi. Futbolcu arkadaşlarımız, geçen sezon burada yaşanan mağlubiyetin acısını içlerinde hissediyorlardı. Onu bir şekilde telafi edebilmek hedefindeydiler. Maç öncesi çok ağır bir atmosfer vardı burada. Bursa gibi önemli bir deplasmanda bir tane bile pozisyon vermememiz oyun kurgumuzun defansif yanıyla ilgili olarak bizi ümitlendirdi. Kaliteli ayaklarımızla en az bir gol bulacağımızı biliyorduk ve öyle oldu. Oyuncularımı kutluyorum ancak artık bu maça sevinme vaktimiz yok, Salı gününe odaklanmamız lazım. Porto maçını kazanarak zoru başarmak bizim açısımızdan bu sezon yapacağımız en önemli işlerden birisi olacak.” dedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’in maçtan sonra soyunma odasına geldiğini belirten Sağlam, “Başkanımız maçtan sonra yanımıza geldi. Oyuncular Başkan’ın gelmesini istedi, kendisi de maçtan sonra yanımıza geldi.” diyerek sözlerini tamamladı.

Samet Aybaba üzgün!

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, ”İkinci yarıda kalemize sadece bir şut geldi, o da gol oldu” dedi.

Samet Aybaba, ”İkinci yarıda kalemize sadece bir şut geldi, o da gol oldu. Daha iyi olabilirdik. Yenildiğimiz için üzgünüz” diye konuştu.

Aybaba, kimi oyuncularının kısa sürede bir yerlere geldiklerini sandıklarını dile getirerek, ”Bu da onları olumsuz etkiliyor. Bu oyuncular topu gereğinden fazla ayaklarında tutuyorlar, zamanında pas atmıyorlar. Daha iyi olmaları için çok çalışmaları gerekiyor. Biz de onları çok çalıştırıyoruz. Yenildiğimiz için üzgünüz” dedi.