Şevket Kazan’dan ilginç açıklama

Kazan: Demirel destek vermese 28 Şubat gerçekleşmezdi.

Eski Adalet Bakanı Şevket Kazan, 28 Şubat sürecinde dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in yanlarında olması halinde postmodern darbenin gerçekleşmeyeceğini söyledi.

Refahyol hükümetini kurdukları andan itibaren Cumhurbaşkanının desteğini alma hayalleri kurduğunu belirten Kazan, ” Maalesef Süleyman Demirel bizim ve çalışmalarımızın yanında olmak yerine Refahyol’u yıkmak isteyen güçlere hizmet etti. Ancak çok sonraları Demirel’in de bu organizasyonun içinde olduğunu fark edebildik. ” diye konuştu. Necmettin Erbakan ile Süleyman Demirel’in okul arkadaşı olduğunu vurgulayan Kazan, buna rağmen iki arkadaşın omuz omuza vererek çalışamadığını savundu.

Saadet partisi İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen ‘Postmodern Darbe 28 Şubat ve Perde arkası’ konulu konferansta konuşan Şevket kazan, 10 yıl önce yaşadıklarını anlattı. Kendilerinin hükümet olmamaları için birçok planının uygulandığını ifade eden Kazan, geçen zamanla yapılan haksızlıkların daha iyi göründüğünü bildirdi. 28 Şubat sürecinde birçok sivilin fişlendiğini hatırlatan Kazan, yapılanların hesabının hala verilmediğine dikkat çekti. Milli Görüş’ün gençleri yetiştirmeye büyük bir önem verdiğini söyleyen, Başbakan Tayip Erdoğan’ın partiden ayrılmasını kırağı çalmak olarak niteledi. Saadet partili kadınlar tarafından ayakta alkışlanan Kazan gelecek seçimde iktidar olmak için çok çalışmaları gerektiğini söyledi.