Seydişehir’de huzur operasyonu düzenlendi

Konya'nın Seydişehir ilçesi İlçe Emniyeti 17 ekip halinde 100 polis memuru ile huzur operasyonu düzenledi.

Umuma açık olan Seydişehir’de ki kahvehane, bilardo salonu, Internet cafe, canlı müzikli, müziksiz cafeler, gazinolar ve tekel bayileri ile meydan ve park yerleri denetlendi, otogara giriş yapan araçlarda da kimlik kontrolü yapıldı.

Saat 20.00 da başlayan operasyonda Emniyet Müdürü M. Cemal Issı yönetiminde ki ekipler kentte bulunan bütün umuma açık yerlerde bulunan vatandaşların kimlik kontrolleri ile üst aramalarını yaptı. Saat 22.00 da başlayan operasyonda ise ilçenin tüm kavşakları ekiplerce kesilerek ilçeye giren ve çıkan bütün araçlar kontrol edildi.

Yapılan kontroller sonrası, 1 adet kuru sıkıdan bozma tabanca ile bu tabancaya ait mermi, 2 işyerine tutanak tutulurken, kimlik kontrolü sırasında kimliği olmayan 2 kişi ve kimlik bildirmeyen bir kişide gözlem altına alındı.

Kimlik kontrolü yapılan vatandaşlar uygulamanın gerekli olduğunu söyleyerek ” Emniyet bizler için çalışıyor kendilerine teşekkür ediyoruz. Özellikle ilçemizin yol üzerinde bulunması yüzünden birçok olay yaşanıyor. Emniyetimizin bu uygulamasından kesinlikle rahatsızlık duymuyoruz ve bu uygulamaların daha sık tekrar edilmesini istiyoruz” dedi.

Emniyet ise şüpheli görülen her durumun ücretsiz 155 polis imdada bildirmelerini isteyerek, bu bildirimlerin suç oranını düşüreceğini ifade etti.