Seyhan Belediyesi’nden amatör kulüplere ‘profesyonel’ yardım

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, her yıl geleneksel hale getirdiği amatör futbol kulüplerine profesyonel malzeme yardımını bu yılda sürdürdü.

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, her yıl geleneksel hale getirdiği amatör futbol kulüplerine profesyonel malzeme yardımını bu yılda sürdürdü. Öztürk, Adana’daki 26 amatör takıma; ayakkabı, forma, tişört, futbol topu, tekmelik verdi.

Seyhan Belediyesi’nin Başkan Azim Öztürk’le birlikte geleneksel hale getirdiği ‘amatör futbol kulüplerine malzeme dağıtım töreni’ Seyhan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Adana Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (AASKF) Başkanı Ali Gülleri, mahalle muhtarları, malzeme yardımı yapılacak 26 amatör futbol kulübünün başkan ve yöneticileriyle bu takımlarda top koşturan genç futbolcuların hazır bulunduğu tören büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildi.

AASKF Başkanı Gülleri, tüm salonu amatör spora desteği bir gelenek haline getiren Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk’ü ayakta alkışlamaya davet etti. Gülleri, “Bizleri göreve geldiği ilk yıldan itibaren her yeni sezon açılışı öncesinde malzeme desteği vererek destekleyen Başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Öztürk, ilçe sınırlarında faaliyet gösteren 26 futbol takımının her birine 20 çift futbol ayakkabısı, 20 çift tekmelik, 20 adet bir takım maç forması, 20 adet antrenman tişört ve şortu ile her takıma 6’şar adet futbol topu verildiğini açıkladı.

Azim Öztürk, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Seyhan Belediyespor’un yetiştirdiği genç futbolcularla Türkiye’nin tüm büyük kulüplerinin altyapısına futbolcu yetiştirdiğini belirtti. Başkan Öztürk, göreve geldiği ilk günden başlayarak Seyhan Belediyespor’un Adana Demirspor ve Adanaspor başta olmak üzere Süper Lig’de mücadele eden pek çok takıma futbolcu kazandırmış olmasının haklı gururunu yaşadığını ifade etti.

Malzeme dağıtımına gelen tüm davetliler ve sporcular törenin sonunda günün anısına hep birlikte fotoğraf çektirdi.