‘Seyirciler İzmir’de güzel bir maç izleyecek’

Çek Cumhuriyeti'nin Teknik Direktörü Karel Bruneck, Türkiye'nin güçlü bir takım olduğunu belirterek, seyircilerin yarın güzel bir maç izleyeceğini söyledi.

Türkiye’yi yakından takip ettiğini ve İsviçre ile yapılan iki maçı da izlediğini dile getiren Bruneck, “Türkiye’nin güçlü bir takım olduğunun farkındayız. Türk Milli Takımı yeniden yapılanıyor. Biz de yeni bir takımız. Yarın güzel bir maç olacak.” dedi.

Sol kanat oyuncusu Janklovski’nin sakatlığı nedeniyle bu mevkide sıkıntı çektiklerini aktaran Bruneck, ancak taktiksel değişikliklere giderek bu sorunun üstesinden geleceklerini kaydetti.

Bruneck, Türk Milli Takımı’na verilen cezayla ilgili konuşmaya kendisini yetkili görmediğini de kaydetti. Galatasaray’ın Çek futbolcusu Heinz’in, takımda yeterince forma şansı bulamadığının belirtilmesi üzerine Bruneck, “Bunu Heinz’e ve kulübüne sormak gerekir. Bizim daha önce de kulüplerinde oynamayıp milli takımda başarılı olan oyuncularımız vardı.” diye konuştu.

Bruneck, Vestel Manisaspor’da forma giyen Zelenka ve Beşiktaşlı Tomas Jun’un kadroda yer aldığını bildirdi.

Öte yandan Çek Cumhuriyeti Milli Takımı, bugün Atatürk Stadı’nda bir antrenman yaptı. Stat yetkilileri, yağmur nedeniyle konuk milli takıma yan sahada antrenman yapması önerisinde bulundu, ancak teknik heyet bunu kabul etmedi ve takım zaman zaman şiddetini artıran yağış altında çalışmalarını tamamladı.