‘Seyircisiz oynamak bizi kötü etkiledi’

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, seyircisiz sahada futbol oynamanın kendilerini olumsuz etkilediğini söyledi.

2-0 kazandıkları Ankagücü maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Gerets, “Bugünkü maçı oldukça değişik bir atmosfer içinde oynadık. Seyircisiz oynamak hiç alışık olmadığımız bir durumdu. Futbol olarak çok fazla topu ayakta tuttuk. Gol pozisyonlarına girdik ama bunları değerlendiremedik. Gol averajımızı bu akşam düzeltebilirdik. Seyircisiz oynamak; hayatımda ilk defa oynadık, umarım bu son olur. Seyircisiz oynamak sanki futbol oynamamışsın gibi değerlendirilir. Umarım taraftarlarımız gerekli dersleri çıkarırlar. Biz onları tribünde görünce daha çok performansımız artıyor. Seyircisiz oynamak bizi oldukça kötü etkiledi.” dedi.

Hafta sonu Gençlerbirliği ile oynayacakları karşılaşmanın oldukça zorlu geçeceğini kaydeden Gerets, “Maça kadar kalitemizi yükseltmek zorundayız. Biz bunu teknik heyet olarak hemen düşüneceğiz. İlk maçta kendi sahalarında bizi yendiler; bunu biz ve oyuncularımız unutmadı. Karşılaşmayı rövanş maçı gibi görüyoruz; sahada bambaşka bir takım göreceksiniz.” dedi.

Öte yandan, bir basın mensubunun “Tuncay’ın Galatasaray maçı sonrasında yaşanan olaylardan sonra ceza almadığını ancak buna karşın soyunma odalarında yaşanan olaydan sonra Orhan’ın ceza almasını nasıl yorumluyorsunuz?” sorusuna Belçikalı Teknik Adam, “Böyle değerlendirmeleri bizim teknik heyet olarak yapmamız gerekiyor. Bunu basının yapması gerekiyor.” diye cevap verdi.