Sezer dışında hiç bir irtibatım yok

KKTC 1. Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, Cumhurbaşkanı Necdet Sezer dışında Türkiye'de hükümetle bir irtibatı bulunmadığı, mevcut Türkiye hükümetiyle görüş ayrılığı içerisinde bulunduğunu söyledi.

Güney Kıbrıs Rum Kesimi merkezli Cyprus Mail gazetesinin haftalık yayımladığı Seven dergisine röportaj veren Rauf Denktaş, “Sezer dışında Türkiye hükümetiyle bir irtibatım yok, mevcut hükümetle görüş ayrılığı içerisindeyim.” dedi.
Denktaş’ın hayatını Kıbrıs sorununa adayan bir lider olduğu vurgulanan söyleşide, Denktaş’ın “şu anda sivil bir vatandaş olduğu, hâlâ ziyaret ettiği Cumhurbaşkanı Necdet Sezer dışında Türkiye’de hükümetle bir irtibatı bulunmadığı, mevcut Türkiye hükümetiyle görüş ayrılığı içerisinde bulunduğu ve hükümetin bilmesini istediği bir şey varsa onu yazılı bildirdiğiyle ilgili” sözleri öne çıkarıldı.

1. Cumhurbaşkanı Denktaş şu anda gününü nasıl geçirdiğine ilişkin özel hayatıyla ilgili bilgi verirken, Kıbrıs Rum siyasilerine de atıfta bulundu ve Kıbrıs konusunda gerçekçi olmadıklarını söyledi. Denktaş, adanın Türkiye’den sadece 70 kilometre uzakta olduğunu ve Türkiye için stratejik bir ada olduğunun da altını çizdi.

Dergi, süs köpeğini kucağında tutan Denktaş’ın fotoğrafını kapak yaptı.