Sezer Uygun’un cenaze törenine katıldı

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Yargıtay Onursal Başkanı Mehmet Uygun için Yargıtay'da tören düzenlendi.

Uygun, dün akşam saatlerinde özel bürosunda çalışırken kalp krizi geçirmesi üzerine Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Uygun, bütün müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Uygun için Yargıtay’da düzenlenen cenaze törenine Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Yargıtay Başkanı Osman Arslan, Yargıtay Başsavcısı Nuri Ok, Yargıtay eski Başkanı Sami Selçuk, yargı mensupları ve Uygun’un ailesi katıldı.

Yargıtay Başkanı Arslan, törende yaptığı konuşmada, Uygun’un hakimliği hakim gibi yapanlardan ve hakimliği her şeyin üzerinde tutanlardan birisi olduğunu söyledi. Uygun’un yaptığı işlerle gökkubede hoş seda bırakan kişilerden birisi olduğuna işaret eder Arslan, “Onun birikimleri bize ışık olacak.” dedi. Arslan, Uygun’un engin bir hukuk bilgisine sahip olduğuna dikkat çekerek, verdiği kararlarla sonsuza kadar yaşayacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Sezer ise Yargıtay’daki törene sivil plakalı bir araçla geldi. Sezer, Uygun’un yakınlarına başsağlığı diledikten sonra cenaze törenine katıldı. Sezer, Uygun’un naaşının ambulansa götürülmesi sırasında bir süre yürüdü.