‘Sezon sonuna kadar Halilhodziçle çalışacağız’

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, teknik direktör Vahit Halilhodziç'in gideceğine yönelik basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve Trabzonspor Kulübü'nün teknik direktör arayışı içerisinde olmadığını söyledi.

Trabzonspor’un teknik direktör arayışı içersinde olmadığını belirten Zeyyat Kafkas, “Trabzonspor’un teknik direktörle ilgili bir gündemi yoktur. Bu konuyla ilgili ne bir toplantı, ne de özel bir görüşme yaptık. Teknik Direktör Vahid Halilhodziç, basında yer alan haberlerden rahatsız olduğunu bize iletti. Biz hocamızın verdiği raporlar doğrultusunda kadromuza 8 futbolcu transfer ettik. Dolayısıyla sezon sonuna kadar bu kadro ve Halilhodziç’le yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.

Trabzonspor’un yeni bir yapılanma döneminde olduğunu, son haftalarda inişli çıkışlı sonuçların normal olduğunu ancak bu tür mazeretlerin arkasına da saklanılmaması gerektiğini ifade eden Kafkas şöyle konuştu: “Saha sonuçları açısından başarısız bir haftayı geride bıraktık. Fortis Tükiye Kupası’ndan elenmemiz ve kendi evimizde Sivassporla berabere kalmamız hepimizi üzmüştür. Ancak yeni yapılanan takımlarda bu tür iniş çıkışlar normal karşılanmalıdır. Bu tür sonuçların karşısında da mazeret üretmenin bir anlamı yoktur. Trabzonspor büyük bir kulüptür ve zor dönemlerde dahi başarılı olmak zorundadır. Önümüzdeki 3 maçı 9 puanla kapatsak bile Trabzonspor’un zamana ihtiyacı vardır. Bu kaçınılmaz bir gerçektir. Mükemmelliğe giden yolun adım adım alınması gerekir.”

Altay maçında hakem hataları yapıldığını öne süren Kafkas, “Hakemler formsuzluklarına göre hata yapabilirler. Ancak Trabzonspor’un hakkının kasıtlı olarak yenilmesi halinde masaya yumruğumuzu vururuz.” diye konuştu.

Gelecek sezon için transfer çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Kafkas, “Takımda her mevkiye en az 3’er futbolcu gerekiyor. Defansımızda şu anlık bir sorun yok ancak mevcut futbolcuların haricinde de alternatif yok. Hücum hatlarında da sıkıtı yaşıyoruz. Ara dönemde forvet transferinde başarılı olamadık. Gelecek yıl oluşturacak olduğumuz kadro için çalışmalarımıza şimdiden başladık.” ifadelerini kullandı.