Shakhtar yine şampiyon

Ukrayna'da dün tamamlanan lig Mirce Lucescu'nun çalıştırdığı Shaktar kulübünün şampiyonluğu ile noktalandı.

Tarihinde kazandığı 4 şampiyonluktan üçünü Lucescu ile gerçekleştiren Shakhtar’da büyük sevinç yaşanırken, bu yılki başarısı Rumen hocanın kariyerindeki 7. şampiyonluk oldu.

Bolşevik kurbanlarını anma gününe denk gelmesi nedeniyle tüm maçların dün gece oynandığı Ukrayna’da son haftaya Dinamo Kiev’in 1 puan önünde giren Shakhtar Donetsk, Metalurg Donetsk’i 4-1’lik rahat bir skorla geçti. 10 gün önce kazandıkları Ukrayna Kupası’ndan sonra Shakhtarlı oyuncular, bu galibiyetle de 3’ü Lucescu ile olmak üzere tarihlerindeki 4. şampiyonluklarına ulaşmış oldu. Dinamo Kiev ise Metalist Kharkov ile 2-2 berabere kaldı.

4 yıldır çalıştırdığı Shakhtar Donetsk’te 3. şampiyonmluğunu yaşayan Mircea Lucescu, yaşadığı şampiyonluktan mutluluk duyduğunu söyledi. ‘Artık seneye Şampiyonlar Ligi’ne konsantre olmamız lazım.’ diyen Lucescu, takımından ayrılacağı söylentilerine dolaylı olarak cevap verdi. Mircea Lucescu’nun kariyerinde 7 şampiyonluk bulunuyor. Son üçünü Shakhtar’la yakalayan Rumen hoca, Romanya liginden Dinamo ve Rapid Bükreş ile Galatasaray ve Beşiktaş’ta birer sezon şampiyonluk sevinci yaşamıştı.