SHP’liler Mamak çöplüğünün kaldırılmasını istedi

Mamak çöplüğünün kaldırılmasını isteyen Sosyal Demokrat Halk Partisi (SHP) Ankara İl Teşkilatı üyeleri, çöplükten topladıkları gazete parçaları ile çöp şiş yapıp gazetecilere dağıttı.

Grup adına konuşan SHP Ankara İl Başkanı Celalettin Koç yaptığı açıklamada Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’yi protosto ederek, Pepe’nin ‘2005 yılı sonuna kadar çöplük kapatılmazsa eylem yaparım’ ifadelerini hatırlatarak ‘ancak bakanın bugün burada olmaması verdiği sözlerin ne kadar üzerinde durduklarının bir göstergesidir’ dedi.

Koç, çöplüğün çevre ve insan sağlığını tehdit ettiğine dikkat çekerek bu çöplüğün bir an önce kapatılması için harekete geçilmesi gerektiğini ifade etti. SHP’li Koç düzenli çöp depolama alanı olarak Sincan Çadırtepe mevkiinde arıtma tesisleri ile entegre olacak şekilde yer tesbit edildiğini, 2000 dekar alan kamulaştırılarak tesis yapımına başlandığını hatırlattı. Koç açıklamasında, Melih Gökçek’in ise ‘benim görevim değil’ diyerek projeye gerekli önemi vermediğini ve projeyi yarıda bıraktığını söyledi.

Basın açıklamasının ardından partililer, çöpten topladıkları gazete ve kağıt parçaları ile yaptıkları çöp-şişleri basın mensuplarına ikram etti.