Sibel Tüzün Eurovision’da Türkiye’i temsil edecek

Türkiye'yi 2006 Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil edecek olan pop müzik sanatçısı Sibel Tüzün'ün yarışmada seslendireceği şarkı belli oldu.

TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney ve sanatçı Sibel Tüzün’ün katıldığı basın toplantısında, 2006 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek şarkı basına tanıtıldı. Söz ve müziği Sibel Tüzün’e ait olan “Süper Star” isimli şarkının düzenlemesini Taşkın Sabah yaptı. Sibel Tüzün ‘Süper Star’a Post Prodaction tarafından hazırlanan klipte ay-yıldız işlemeli melon şapka ile dans ediyor.

TRT 1’den naklen yayınlanan basın toplantısında söz alan Genel Müdür Vekili Güney, Eurovision Şakı Yarışması’nın son yıllarda daha da önem kazandığına dikkat çekerek, TRT’nin bu bilinçle Atina’daki arışmaya çok ciddi bir şekilde hazırlandığını söyledi. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil decek şarkının ve klibin Sibel Tüzün tarafından TRT’ye teslim edildiğini aktaran Güney, “Bundan sonra şarkımızın ve sanatçımızın tanıtımını yapmak, büyük önem taşıyor. TRT bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her konuda sanatçımızın yanında olack. Bu konuda sizlerin desteği de büyük önem taşıyor. Çünkü başarı ülkemizin olacak.” şeklnde konştu.

Kendisine bu görevin verilmesiyle birlikte başlayan maratonun ilk etabını bugün geçtiğini söyleyen Sibel Tüzün ise, söz, müzik ve yorumun kendisine ait olduğu ‘Süper Star’ isimli şarkısını kamuoyuyla paylaşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Tüzün, “Şarkımız keyifli, enerjik ve kıvrak. Ama en önemlisi yarışacak 38 ülke arasında Türkiye’nin çarpıcı ve güçlü konseptini ortaya koyduğuma inanıyorum.” diye konuştu. Sibel Tüzün sözlerini “Türkiye Avrupa’nın parlayan yıldızıdır” diyerek bitirdi.

Daha sonra soruları yanıtlayan Tüzün, şarkının içine sinip sinmediğinin sorulması üzerine, “Gerçekten çok içime sindi.” dedi. Bir gazetecinin ‘Süper Star’ isminin Ajda Pekkan ile bütünleştiğini ve bu isme nasıl karar verdiğini sorması üzerine Tüzün, Ajda Pekkan’a şarkının formatını anlattığını ve Pekkan’ın çok beğendiğini aktardı. Tüzün, Pekkan’ın kendisine destek olmaya söz verdiğini anlattı.

Sibel Tüzün, klipte bazı eksikliklerin olduğunu ve 15 Mart’ta tüm hazırlıkları tamamlayıp Avrupa turnesine çıkacağını ifade etti. Tüzün tanıtım çabasının 18 Mayıs’a kadar devam edeceğini söyledi.

Konuşmaların ardından Tüzün’ün ‘Süper Star’ isimli Eurovision şarkısına çektiği klip izlendi.