Sibirya kurtları hoparlör ilanı ile bulundu

Çankırı'da askeriyeye ait olduğu iddia edilen iki adet Sibirya kurdu, Belediyeden yapılan hoparlör ilanı ile bulundu.

Belediyeden yapılan “Askeriyeye ait 2 adet Sibirya kurt köpeği kaybolmuştur. Bulanların 212 27 99 nolu telefonu aramaları rica olunur” anonsunu duyan Çankırılılar hem şaşırdılar hem de korktu. Ancak hoparlör ilanı etkili oldu ve Sibirya kurt köpekleri hal çevresinde görülerek anons edilen telefona bilgi verildi ve kurt köpekleri yakalandı.

Çankırı’da birkaç saatliğine de olsa vatandaşların dikkatini çeken kayıp Sibirya kurt köpeği ilanını Atatürk Bulvarı üzerinde “Çağlayan Hayvan Dünyası” adında dükkan işleten Tayfun Mustafaoğlu adlı kişi verdi.

Bir süre önce İl Jandarma Alay Komutanlığı’ndan bir subayın eğitilmek üzere kendisine iki adet Sibirya kurt köpeği getirdiğini belirten Tayfun Mustafaoğlu “Su ve Deyzi adlı köpekleri eğittiğimiz yerde iki saat kadar mola vermiştik. Mola esnasında iki kurt köpeği bizimde boş bulunmamız sonucu kayboldu. Aramalarımıza rağmen bulamadık ve Belediyeye anons yaptırdık. Anons sonucu Belediye Hali çevresinde iki köpek görülmüş ve haber verdiler, köpekler kimseye zarar vermeden getirdik. Şu an durumları çok iyi” diye konuştu.

Beyaz ve mavi gözlü olan Sibirya kurt köpekleri olağanüstü güzel görünümleri ile vatandaşların da ilgi odağı oldu.