Sıcaktan kaçanlar Yumurtalık sahillerine koştu

Adana'nın Yumurtalık ilçesinde sıcaktan bunalan vatandaşlar tarihi güzellikleriyle dolu sahillere akın etti.

Adana’nın Yumurtalık ilçesinde sıcaktan bunalan vatandaşlar tarihi güzellikleriyle dolu sahillere akın etti. Serinlik arayan yerli vatandaşlar, üç günlük talili fırsat bilerek soluğu deniz ve havuzlarda aldı.

Hava sıcaklığının 38 dereceyi bulduğu deniz su sıcaklığının ise 30 derece ölçüldüğü ilçede nem ise 60’ı gösterdi. Hafta sonu tatilinde yaklaşık 100 bin kişi Yumurtalık plajlara akın edince sahilde renkli görüntüler oluştu. Sahilde adım atacak yer kalmadı, yüzlerce kişinin aynı anda girdiği deniz doldu taştı. Denize giden tatilciler, sıcak havaya aldırmadan suyun keyfini çıkardı. Bazı tatilciler ise güneşlenmeyi tercih ederken, bazıları ise şezlongda kitap ve gazete okudu. Her zamanki gibi denizin keyfini en çok çocuklar çıkardı. Hava sıcaklığından bunaldıklarını o yüzden Yumurtalık’ı tercih ettiklerini söyleyen vatandaşlar, “Ailemizle denizin tadını eğlenerek çıkartmaya çalışıyoruz. Burada tatil yapmak çok güzel. Hoş vakit geçiriyoruz.” dediler.

Bu arada Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen; tatilin 30 Ağustosa denk gelmesi sebebiyle ilçe gelen vatandaşlara hoş bir sürpriz yaptı. Başkan Erişmen, tatilcilere 30 Ağustos Zafer bayramı sebebiyle yüzlerce Türk bayrağı dağıttı. Akşam’da ilçede muhteşem bir havai fişek gösterisi yapılınca unutulmaz anlar yaşandı. Belediye Başkan Turgut Erişmen, hafta sonu ilçelerini tercih eden vatandaşlara teşekkür ederken,”Halkımızın rahat etmesi için elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.