Side Belediyesi 6. Geleneksel Sünnet Şöleni kayıtları başladı

Antalya Side Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni 7 Temmuz'da yapılacak.

Antalya Side Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni 7 Temmuz’da yapılacak.

        Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar, yaptığı yazılı açıklamada, geçmiş yıllarda Side Liman Hamamı ve Apollon Tapınağı’nda Sibel Can, Ebru Gündeş ve Zara’nın katılımıyla yaptıkları sünnet şölenini, bu yıl 7 Temmuz’da yapacaklarını açıkladı.

        Çocuklarını sünnet ettirecek ailelerin kayıtlarını, Side Belediyesi’ne 6 Temmuz’a kadar yaptırması gerektiğini belirten Uçar, çocukların sünnetinin belediye sınırları içinde bulunan 2 özel hastanede yapılacağını kaydetti. Sünnet olan çocuklarla 7 Temmuz’da Apollon Tapınağı’nda bir araya geleceklerini belirten Uçar, sünnet geleneğini düzenleyecekleri etkinliklerle çocukların hayatları süresince unutamayacakları güzel bir anıya dönüşmesi için çalıştıklarını kaydetti.

        Uçar, “Sünnet bizim geleneğimizde olan çok özel, anlamlı etkinlik. Bizim toplumumuzda erkek çocuk sahipleri çocuklarını sünnet ettirirken bu güzel olayı herkesle paylaşmak ister. Side Belediyesi olarak biz de maddi imkanları kısıtlı ailelerin çocuklarını sünnet ettirerek, hayatları süresince unutamayacakları özel bir günleri olması için uğraşıyoruz.” dedi.