Sigara izmariti katili ele verdi

Konya bıçakla öldürülen iş adamının katil zanlıları sigara izmariti sayesinde yakalandı.

Konya’nın Kulu ilçesinde, el ve ayakları bağlanarak bıçakla öldürülen iş adamının katil zanlıları, olay yerinde bulunan sigara izmaritinden yola çıkılarak yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Kulu Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, 1 Aralıkta Balçehisar Yaylası yakınlarındaki tarlada, el ve ayakları bağlandıktan sonra 67 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş bulunan Hasan Görgülü’nün katil zanlılarını yakalamak için soruşturma başlattı. Ekipler, Görgülü’nün sigara içmediği halde 30 Kasımda sigara aldığını tespit etti.

Olay yerinde ve yakınlarındaki araştırmada, aynı markada sigaraya ait izmaritler bulundu. Görgülü’nün son zamanlarda bağlantı kurduğu ”28 kişilik şüpheli listesi” oluşturuldu. Polis, bunlar arasında söz konusu marka sigara kullandığı belirlenen, ismi açıklanmayan ”Zeliş” lakaplı kadını gözaltına aldı.

Olay günü Görgülü’nün iş yerine, güvenlik görevlisi olarak çalışmak için görüşmeye geldiği belirlenen kadın, ifadesinde cinayeti evli sevgilisi C.K’nin planladığını itiraf etti. İddiaya göre, Görgülü, C.K’nin evli yeğenine arkadaşlık teklif etti; kadının reddetmesi üzerine de evinin etrafında dolaşarak rahatsız etti.

Zanlı, bunun üzerine C.K’nin kendisini kullanarak cinayet planı yaptığını söyledi. Polis, C.K. ile Görgülü’nün rahatsız ettiği iddia edilen kadının kardeşleri H.K. (17) ile B.K’yı (16) gözaltına aldı.

Olayda kullanılan bıçağa da el konuldu. Zanlıların, sorgularının ardından mahkemeye sevk edilecekleri bildirildi. Kulu’nun Balçehisar Yaylası’nda dere kenarında 42 M 3367 plakalı terk edilmiş otomobilin arkasında el ve ayaklarından bağlanmış bir kişinin cesedini bulan bir çobanın ihbarı üzerine, bu kişinin Kulu’da ticaretle uğraşan iş adamı Hasan Görgülü (48) olduğu tespit edilmişti.