Sigara ve alkolun cenaze namazı kılındı

Ankara'da yeşilay haftası münasebetiyle Özel Beypazarı Samanyolu İlköğretim okulu öğrencilerinin hazırladığı gösteri yaşlısıyla genciyle tüm Beypazarlılar tarafından ilgiyle izlendi.

Şehir girişinden hanlar önüne kadar ilerleyen öğrenci gurubu bu arada esnaflar ile vatandaşlara sigara ve alkolun zararlarını anlatan broşür dağıttı.
Hanlar önünde toplanan öğrenciler burada sigara ve alkolün zararlarını anlattı. Sigara ve alkol şişesi maketini yere bırakan öğrenciler sigaradan zarar gören insanların düştükleri durumları canlandırdı.

Toplanan halk tarafında alkışlarla izlenen öğrenciler bu gibi zararlı maddelerin cenasesi kılınmaz toprağada verilmez iyi şeyler toprağa verilir diyerek maketleri çiğneyip çöpe attı.

Bu arada büyükleriniden sigara paketlerini kırarak atmalarını isteyen öğrencilere orada bulunan insanlarda karşılık vererek sigara paketlerini kırıp yere attı. Bu gibi gösterilerle çocuklar ile insanlara sigara ve alkolün zararlarını anlatmak istediklerini belirten okul Müdürü Bilal Tosun bu sayede öğrencilerimiz daha küçükken görsel olarakta beyinlerine bu maddelerin zararları işleniyor dedi.