Şike iddiaları büyüyor

Malatyaspor Kulübü Başkanı Haşim Karadağ, Denizlispor Başkanı'nın onurlu bir davranış gösterip bir an önce başkanlıktan istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Kulüp Başkanı Haşim Karadağ yaptığı açıklamada, şike olayı içerisinde adı geçen futbolculardan Senkerik’in süresiz kadro dışı bırakıldığını belirtti. Karadağ, bir diğer oyuncu Toth’un ise olaylarla ilişkisi olmadığı kanaatinde olduklarını, Toth’un da bu iddialara tepki gösterdiğini ve FİFA’ya başvuruda bulunacağını kaydetti.

Futbolu şaibeye iten ve futbol camiasını üzüntüye sürükleyen olayın baş sorumlusunun Denizlispor Kulübü Başkanı Ali İpek olduğunu iddia eden Karadağ, ” Ali İpek onurlu bir davranış gösterip bin an önce istifa etmeli. Lig bitmeden yaptığı açıklamalarla mazlum rolü oynayan, ortada dolaşan çantalardan bahsedip herkesin kafasını karıştıran Ali İpek’in foyası ortaya çıkmıştır. Ali İpek’in konuşacak bir şeyi kalmamıştır. Bu vesileyle çantaların yeri de belli olmuştur. İpek’in bu saatten sonra Türk futboluna vereceği hiçbir şey olamaz. Kendi söylediklerine kendisi bile inanmayan, sürekli tutarsız ifadeler kullanan İpek, Türk futbolundan elini ayağını çekmelidir.” diye konuştu.

Spordan sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin ve Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy’un iddialar üzerine olaya el koyduklarını kaydeden Karadağ, bu doğrultuda adaletli bir karar çıkacağına yürekten inandıklarını söyledi.