Silah kaçakçılarına darbe

Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdikleri "Atmaca operasyonu"nda 6 kişiyi gözaltına aldı.

Ankara’da son zamanlarda meydana gelen ateşli silahlarla yaralama olaylarında el yapımı silah kullanımının artması üzerine harekete geçen Ankara Emkniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları iki aylık istihbarat çalışmasında D.Ö isimli şahsın Rize ili Ardeşen ilçesinden Ankara’ya çok sayıda el yapımı silah getirdiği ve bu silahları Ankara’da K.T, C.E, S.K, M.G.A ve H.Ö vasıtasıyla pazarladığını tespit etti. Bu bilgiler doğrultusunda 25 Şubat 2006 tarihinde gerçekleştirilen “Atmaca Operasyonu” ile tespit edilen kişilerin ev ve iş yerlerine baskın düzenlendi. Yapılan baskında D.Ö, K.T, C.E, S.K, M.G.A ve H.Ö gözaltına alındı. Gözaltına alınan bu kişilerin üzerinde ve gösterdikleri işyerlerinde yapılan aramalarda değişik çaplarda 14 adet el yapımı silah ele geçirildi.

Operasyon sonunda ele geçirilen şuç delilleri incelenmek üzere Kriminal Polis raboratuvarlarına gönderilirken yakalanan şüphelilerden H.Ö, Ankara Cumhuriyet Baş Savcılığı tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Diğer şüpheliler D.Ö, K.T, C.E, S.K, M.G.A tutuklanarak cezaevine gönderildi.