Silah kazası

Adana'da, bir bayan havaya ateş etmek için alkollü kocasının elindeki ruhsatsız silahı zorla almak isteyince, kendini ve kocasının yaralanmasına neden oldu.

Alınan bilgiye göre olay, Fuzuli Caddesi, Aski Kavşağı, Demirköprü altında meydana geldi. Hikmet Ö. (37), birlikte yaşadığı dini nikahlı karısı Ayşe C., (23) ile eşinin amcasının oğlu Kürşat C. ve arkadaşı Yusuf G.’in bulunduğu otomobile bindi. Arka koltukta oturan ve alkollü olan Hikmet Ö., belindeki ruhsatsız tabanca ile havaya ateş etmesi üzerine eşi de ateş etmek için silahı istedi. Eşinin silahı vermemesi üzerine Ayşe C., zorla silahı almak isterken, silah ateş aldı. Hikmet O.’nün sol elini delip geçen kurşun Ayşe C.’nin göğsüne isabet etti.

Ağır yaralanan Ayşe C. ve sol elinden yaralanan Hikmet Ö., akrabaları Kürşat C., tarafından 33 RE 541 plakalı bir otomobil ile Adana Numune Hastanesi’ne getirilerek Acil Servis önüne bırakıldı. Buradaki vatandaşların yardımı ile sedyeye konulan Ayşe C., Acil Servis ameliyathanesine alınırken, amcasının oğlu Kürşat C. ve arkadaşı Yusuf G., olay yerinden kaçtı. Ayşe C., ameliyatın ardından Genel Cerrahi Servisi’ne kaldırılırken, ayakta tedavi edilen Hikmet Ö., ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı.

Karakola götürülmek üzere polis otosuna bindirilen Hikmet Ö., görüntü alan basın mensuplarına sık sık karısını çok sevdiğini ve bilerek vurmadığını söyledi. Olayın kaza olduğu tekrarlayan Hikmet Ö., “Arkadaşlar yanlış yazmayın. Ben karımı çok seviyorum. Kim bunları yazmazsa gazeteci olarak yanlış adamdır. Vurmadım kardeşim. Kazayla patladı elimde. Bakın elimde mermi var. Düzgün yazın.” diye konuştu.

Öte yandan yaralıları hastaneye getirdikten sonra kaçan Kürşat C. ve Yusuf G., kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların verdiği bilgiler doğrultusunda olayda kullanılan 7.65 çapındaki silah da ele geçirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.