Silivri 2 köprüye kavuşacak

Silivri Belediyesi'nin 2006 yılı hedefleri arasında yer alan E-5 Karayolu Tuzla Deresi üzerine 2 yan yol köprüsü yapımı, 4 Mart 2006 Cumartesi günü yapılacak temel atma töreni başlayacak.

Silivri Belediyesi’nin 2006 yılı hedefleri arasında yer alan E-5 Karayolu Tuzla Deresi üzerine 2 yan yol köprüsü yapımı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edildi. 7.5 milyon YTL yatırım bedeline sahip olan 2 köprünün temel atma töreni, 4 Mart 2006 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Silivri-Kınalı istikameti ve Kınalı-Silivri istikametinde Tarihi Mimarsinan Köprüsü’nün karşı bölümünde yapılacak olan köprüler ile bölgenin yan yol ihtiyacının ilk adımı gerçekleştirilmiş olacak.

4 Mart 2006 Cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da düzenlenecek törenle start vereceği açılışın ardından, Silivri Belediyesi tarafından Ayso Yemek Fabrikası yolu üzerinde kurulacak alanda saat 14.30’da tören düzenlenecek.

Silivri’nin önemli bir talebinin daha karşılanacağını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Turan, “İlçenin önemli eksiklerinden birisi daha giderilecek. Yan yol köprülerinin 3 ay içinde bitirilmesi amaçlanıyor. Yan yol köprülerinin yapım çalışmaları ile yan yolların oluşturulması ve düzenleme çalışmaları da hızlı bir şekilde başlayacak.” dedi.