Silopi’de PKK bombacısı yakalandı!

ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde piknik tüpü içine bomba düzeneği hazırlayan ve adı açıklanmayan PKK'lı yakalanıp tutuklandı.

Silopi İlçesi’nde 18 Eylül 2009 tarihinde şüpheli bir paket ihbarı alan polis, olay yerinde yaptığı incelemede paketin piknik tüpü içine hazırlanmış bomba olduğunu belirleyip, etkisiz hale getirdi. Olayla ilgili çalışmasını sürdüren polis, Silopi’de 1 kişiyi yakaladı. Şırnak Valiliği, PKK’lının iki gün önce yakalandığını ve sevkedildiği mahkeme tarafından tutuklandığını belirtti. Valilik açıklamasında, şöyle denildi:

“Şahıs ile ilgili yapılan çalışmada ilimiz Silopi ilçesinde bölücü terör örgütünün gençlik yapılanmasının sorumlusu olduğu, terör örgütüne kırsal alanına eleman yollama faaliyetleri yaptığı kitlesel şiddet eylemlerini organize ederek iştirak ettiği tespit edilmiştir. Halkımızın güven ve huzur ortamının tehdit eden bölücü terör örgütü içerisinde eylem ve faaliyetlerde bulunan örgüt mensuplarının bu tür girişimlerine yönelik operasyonel çalışmalarımız devam edecektir”