Simav Çayı’nda boğulan üç kardeş toprağa verildi

Balıkesir'in Kepsut ilçesinde geçen pazar günü balık avlamak için gittikleri Simav Çayı'nda boğulan üç kardeş toprağa verildi.

Balıkesir’in Kepsut ilçesinde geçen pazar günü balık avlamak için gittikleri Simav Çayı’nda boğulan üç kardeş toprağa verildi. Merkeze bağlı Köseler köyünde oturan Ali (22), Erdoğan (25) ve Raşit (18) Bozkurt kardeşlerin cenaze namazlarına Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, belediyeden bazı yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Üç kardeş, köy mezarlığında yan yana defnedildi.
Bozkurt kardeşlerin cenazeleri, dün (9 Ağustos) otopsi için götürülen Bursa Adli Tıp Kurumu’ndan bu sabah alınarak Balıkesir’e getirildi. Köseler köyünde öğle namazının ardından, kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılımıyla cenaze namazları kılındı. Anneleri Ayşe Bozkurt ve babalar Ahmet Bozkurt’un güçlükle ayakta durduğu cenaze töreninde konuşan Başkan Ok, “Güzel bir sınavı, güzel bir şekilde verdik. Özellikle imtihanımız yeni başlıyor. Bugün olduğu gibi bütün köylülerimizin bundan sonra da Bozkurt ailesinin yanında olacağına inanıyorum. Esas görevimiz yeni başlyor. Kardeşlerimizin anne ve babasına başsağlığı diliyorum. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Mekanları cennet olsun.” dedi.
Daha sonra üç kardeş için ayrı ayrı cenaze namazı kılındı. Ardından vatandaşlardan hellâllik istendi. Omuzlarda köy mezarlığına götürülen cenazeler toprağa verildi.

OLAY
Ali, Erdoğan ve Raşit Bozkurt kardeşler, pazar saat 10.00 sıralarında Kepsut’a giderek, Simav Çayı’na balık tutmak ve serinlenmek için girmişti. Üç genç iftar saatinde eve dönmeyince aile endişeye kapılıp jandarmaya haber vermişti. Kardeşlerin çayda kaybolduğu bilgisi üzerine jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) arama çalışmalarına başlamıştı.