Simav çayında balık tutmaya giden üç kardeşten haber alınamıyor

Balıkesir'in Kepsut ilçesinde dün (7 Ağustos) sabah saatlerinde balık avlamak için Simav çayına giden üç kardeşten haber alınamıyor.

Balıkesir’in Kepsut ilçesinde dün (7 Ağustos) sabah saatlerinde balık avlamak için Simav çayına giden üç kardeşten haber alınamıyor. Bu sabahtan itibaren kardeşlerin kaybolduğu tahmin edilen çayda ve arazide, Sivil Savunma ve jandarma ekipleri tarafından arama çalışmaları başlatıldı.
Merkeze bağlı Köseler köyünde oturan Ali (22), Erdoğan (25) ve Raşit (18) Bozkurt kardeşler, dün saat 10.00 sıralarında Kepsut’a gelerek, balık tutmak ve serinlenmek için Simav çayına girdi. Çayda kaybolduğu sanılan üç genç iftar saatinde eve dönmeyince aileleri endişeye kapılıp jandarmaya haber verdi. Bunun üzerine jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), çayda arama çalışmalarına başladı. Dört dalgıç ve altı personel çayda arama yaparken Jandarma Bursa Bölge Komutanlığı’ndan gelen arama kurtarma ekibi ve iz takip köpeği de arazide iz sürüyor. Jandarma ekipleri, bugün sabah saatlerinde Ali Bozkurt’a ait 10 V 0388 plakalı motosiklet ve kardeşlerinin geldiği 10 AC 323 plakalı otomobile ulaştı. Az ilerideki bir kayanın üzerinde de balık ağı ve terlik bulundu. Üç gencin telefonlarının motosiklette, kıyafetlerininse otomobilde olduğu bildirildi. Jandarma, son olarak saat 15.30 sıralarında görülen üç kardeşin, kıyafetlerinin otomobilde olması sebebiyle serinlemek için caya girmiş olabileceği üzerinde duruyor.
Kardeşlerin annesi Ayşe Bozkurt ve babası Ahmet Bozkurt ise gözyaşları içeinde çocuklarının sağ bulunması için dua ediyor. Amca İsmail Bozkurt, “Erdoğan ve Raşit oto tamirciliği, Ali ise kasaplık yapıyordu. Yüzme bilmiyorlardı. Sağ bulunmaları için dua ediyoruz.” dedi.
Bu arada Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ve Balıkesir İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Gürcan Sercan da olay yerinme gelerek arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı.