Simav’da Dünya Çocuk Kitapları Haftası kutlandı

Kütahya'nın Simav ilçesinde bulunan Özel Bahar Koleji öğrenci ve öğretmenleri tarafından, Dünya Çocuk Kitapları Haftası kutlandı.

Kütahya’nın Simav ilçesinde bulunan Özel Bahar Koleji öğrenci ve öğretmenleri tarafından, Dünya Çocuk Kitapları Haftası kutlandı. Bu kapsamda okula davet edilen NT Kitabevi yetkilileri, bin adet kitap getirdi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Okul Müdürü Ahmet Tekiş, “Öğrencilerimizin ders kitapları dışında bir yıl boyunca okuyacakları kitapları, sınıf sınıf ve branş branş bu etkinliğimizle birlikte aldırıyoruz. Öğrencilerimizin direkt kendilerinin kitapları almasını hedefliyoruz. Amacımız öğrencimizin anne ya da babası değil, kendisinin kitaba dokunarak alması. Kendisi kitabı alırken bir de kitaba para verme alışkanlığını kazanmasını istiyoruz. Öğrencilerimiz kitaba dokunacak, karıştıracak ve parasını vererek sahip olacak. Anasınıfından 8. sınıflara kadar her öğrencimiz, bu etkinlikte kitap alıyor. Burada eğitim öğretim gören öğrencilerimiz, harçlıklarından ayırıp kitap alabiliyorlarsa biz hedefimize ulaşacağız.” dedi.