Şimdi de internetli taksiler devri

Antalya'da, bir taksi sürücüsü, aracına yerleştirdiği dizüstü bilgisayar ile müşterilerinin yolculuk esnasında internete girebilmelerini sağlıyor.

Müşteri kendi cep telefonu ile internete bağlanabileceği gibi ücreti karşılığında taksi şoförünün telefonunu da kullanabiliyor.
Taksilerin ve taksicilerin değişen yüzü reklam filmlerine bile konu oldu. Aracında müşterisine içecek servisi yapan, günlük gazeteleri takip etmesine imkan tanıyan taksiler, artık olağan hale geldi. Ancak gelişen teknoloji ve hızlı iletişim araçları insanları farklı yollara itiyor. Recep Bozkurt, 1999 yılından bu yana Antalya’da taksicilik yapıyor. Müşterileri için aracında gazete, sıcak içecek bulunduran Bozkurt, bir yandan da Türk ve Batı klasik müziği dinletiyor. Uzun yolculuklarda müşterilerine muhakkak kahvaltı ikramında bulunduğunu belirten Bozkurt, son dönemde farklı bir uygulama daha başlatmış. Recep Bozkurt, taksisine yerleştirdiği dizüstü bilgisayar ile müşterilerine internet hizmeti de veriyor.

Yaklaşık bir yıldan bu yana, bilgisayar ve internet hizmeti sunduğunu anlatan Bozkurt, “Bazen müşterilerim internete girmek yerine film izlemeyi tercih ediyor. O zaman bir CD takıp film izliyorlar.” diyor.

Kendi tabiri ile ‘Adam gibi taksicilik yapmak’ için uğraş verdiğini ifade eden Bozkurt, internete erişmek için müşterilerin kendi telefonlarını kullandığını söyledi. Ancak istenmesi halinde şahsi cep telefonunu da müşterilerinin kullanımına tahsis ettiğini dile getiren Bozkurt, “O zaman telefon parasını alıyorum.” diyor.

Kendi cep telefonunun kullanımı hariç, hiçbir ekstra hizmet için ücret talep etmeyen Bozkurt, yabancı müşterileri ile İngilizce iletişim kurduğunu söylüyor.

Bozkurt’un bu tavrını beğendiklerini belirten Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Orhan Tolunay, Antalya’daki tüm taksicilerin meslektaşlarını örnek almasını istedi. Tolunay, müşteri memnuniyetini öne çıkaran Recep Bozkurt’a bir de teşekkür plaketi takdim etti.