Sinan Samil Sam antrenörüyle yollarini ayirdi

BERLIN - Rus asilli Kazak rakibi Oleg Maskaev'e ünvan maçinda 12 raunt sonunda sayiyla yenilerek tarihi bir firsati kaçiran Sinan Samil Sam, antrenörünü Ulli Wegner ve bagli bulundugu Alman Sauerland boks sirketi ile yollarini ayirdi.

Sdunek, dünya sampiyonuyken sakatligi yüzünden boksu birakmak zorunda kalan Vitali Klitschko’nun antrenörlügünü yapiyordu. Sam’in menajeri Ahmet Öner, Antrenör Ulli Wegner’den ayrilarak ünlü çalistirici Fritz Sdunek ile yeni bir baslangiç yapacaklarini belirterek, “Sinan Samil Sam ile daha yakindan ilgilenebilmek için kendisini Hamburg’a getirecegiz ve en geç nisan ayinda yeniden ringlere dönecek.” dedi.

Ülkemizin bu güne kadar yetistirdigi en basarili boksörü olan Sinan Samil Sam, bir süre dinlenerek sakatliginin iyilesmesini bekleyecegi belirtildi.

Bu arada Sam’in antrenör degistirmesi üzerine Alman Sauerland boks sirketi, sporcumuzla olan sözlesmesini fesh etti. Sirketin sahibi Wilfried Sauerland, menajeri Ahmet Öner’in tavsiyesi üzerine teknik direktörü Ulli Wegner’den ayrilan Sinan’i elestirerek, “Öner ve Sinan, Wegner ile çalismak istemiyorlarsa ben de kendileri ile bir isbirligini istemiyorum.” dedi.

Teknik direktör Ulli Wegner ise Sauerland’da yeteri kadar boksör olduguna isaret ederek, “Çok iyi bir insan olan Sinan’a gönülden basarilar diliyorum. Etrafindan fazla etkilenmemesi gerekiyor. Belki Universum sirketine geçer. Onlar agir yenilgiden sonra bir boksörü nasil yeniden canlandiracaklarini iyi biliyorlar.” diye konustu. Öte yandan Sinan Samil Sam’in maç sirasinda aldigi sert yumruk darbelerinden dolayi çenesinde kirik tespit edilirken, beyin sarsintisi da geçirdigi ve bu sebeple hastaneye kaldirildigi bildirildi.

Sinan Samil Sam, Oleg Maskaev ile yaptigi karsilasma sirasinda talihsiz bir darbe alarak çenesi çatladi. Maçin henüz ilk raundunda aldigi ters bir yumrukla çenesi çatlayan Bogazin Bogasi, on bir raunt boyunca çatlak çeneyle mücadele verdi. Esine ender rastlalan bu haliyle ne kadar kaliteli bir boksör oldugunu dünyaya bir kez daha ispatladi. Basta Alman televizyon kanali RTL olmak üzere birçok kanalin naklen baglanarak yaptigi röportajlarda, 11 raunt boyunca çatlak çeneyle dövüsen Sinan Samil Sam hayret uyandirdi. Ayrica maç sirasinda rakibin de elinin kirildigi ve hastaneye kaldirildigi açiklandi. Maçin ardindan Oleg Maskaev’in yüzünde agir darbeler oldugu belirlenirken, sag elinin de kirildigi saplandi. Maskaev, yaptigi açiklamada: “Sinan Samil Sam bu güne kadar dövüstügüm en güçlü rakipti. Hayatimin en zor maçini yaptim” dedi.