‘Sınav stresi olmayınca’ birinci oldu

Geçen yıl ÖSS'de Sayısal-1 puan türünde Türkiye 279'uncusu olarak Hacettepe Tıp Fakültesini kazanan Mehmet Özgeyik, ''sınav stresi olmadan ne yapılabileceğini'' sınamak amacıyla girdiği ÖSS'de Sayısal-1, Eşit Ağırlık-1 ve Sözel-1 puan türlerinde birinci o

Antalya Anadolu Lisesi mezunu Mehmet Özgeyik, geçen yıl girdiği ÖSS’de Sayısal-1 puan türünde Türkiye 279’uncusu olarak Hacettepe Tıp Fakültesi’ne girdi. Tıp eğitimi sürerken, ”sınav stresi olmadan ne yapabileceğini” sınamak için yeniden ÖSS’ye giren Özgeyik, Sayısal-1, Eşit Ağırlık-1 ve Sözel-1 puan türlerinde Türkiye birincisi olmayı başardı.

Özgeyik, yaptığı açıklamada, ÖSS sonuçları açıklanırken, Hacettepe Tıp Fakültesi’nde laboratuvar çalışması yaptığını, sonucu da arkadaşlarından öğrendiğini söyledi.

Okulundan memnun olduğunu ve bu yıl tercih yapmayı düşünmediğini belirten Özgeyik, ”Geçen sene üzerimde sınav stresi vardı. Sınav stresi olmadan rahat şekilde ÖSS’ye girince neler yapılabileceğini öğrenmek için sınava girdim” dedi.

Bilginin önemli olduğunu, ancak ÖSS’de sınav ve gelecek kaygısı nedeniyle yaşanan stresin gözardı edilmemesi gerektiğini vurgulayan Özgeyik, ”Geçen yıl da bilgilerim aynıydı. Bu sınavda stres olmayınca daha iyi başarı elde edileceğini gördüm” diye konuştu.

-MAHALLEDE SEVİNÇ YARATTI-

Öte yandan, Özgeyik’in birinciliği ailesiyle birlikte yaşadığı Güvenlik Mahallesi’nde de sevinçle karşılandı. Özgeyik’in başarısı üzerine hazırlattığı pankartı muhtarlığın önüne asan Güvenlik Mahallesi Muhtarı İsmail Akaya, başarılı öğrenciyi altınla ödüllendirdi.

Mehmet Özgeyik’in başarısıyla büyük gurur yaşadıklarını belirten Akaya, bunun önümüzdeki yıllarda diğer öğrencilere de örnek olacağını kaydetti.