Sınavda ilk 3’e giren öğrencilere çeyrek altın

Afyonkarahisar Kocatepe Dershanesi Anafen Şubesi, ilköğretim 3 ve 4'üncü sınıflara deneme sınavı yaptı.

İki bin öğrencinin katıldığı sınavda ilk 200’de yer alanlara da çeşitli indirim seçenekleri uygulanacak. Başarılı öğrencilerin öğretmenleri de ödüllendirilecek.
Kocatepe Dershanesi Anafen Şubesi’nde ilköğretim 3 ve 4’üncü sınıflara özel İlk Basamak Sınavı yapıldı. Sınava, Afyonkarahisar’daki bütün ilköğretim okullarından katılım olduğunu belirten Dershane Müdürü Turgay Türkdönmez, çok fazla öğrenci olduğu için sayıyı sınırlı tuttuklarını söyledi. Sadece 2 bin öğrenciyi sınava alabildiklerini kaydeden Türkdönmez, “Başarılı öğrencileri şimdiden belirlemek için özellikle 3 ve 4’üncü sınıflara özel sınav yaptık. Sınav sistemine şimdiden alışmalarına katkı sağlayacak.” dedi. Bu tür ara sınavların eğitime heyecan kattığını kaydeden Türkdönmez, böylece anne-babaların da strese alıştığını ifade etti. Deneme sınavıyla ilköğretim okulları arasındaki seviyenin yüzde 80 belirleneceğine dikkat çeken Türkdönmez, teşvik için ilk 50’de öğrencisi olan öğretmenlere çeşitli hediye vereceklerini dile getirdi.

Şubatta da ilköğretim 5, 6 ve 7’inci sınıflara sınav yaptıklarını bildiren Türkdönmez, ilk 10’a giren öğrencileri ücretsiz kaydettiklerini bildirdi. Türkdönmez, eğitime katkı sağlamak için okullara destek olmaya çalıştıklarına değindi. Dershanede kayıtlı bin 100 öğrenci olduğunu aktaran Türkdönmez, sınavlarla belirledikleri başarılı öğrencilerle kontenjanı doldurduklarını sözlerine ekledi.