Sinek ilaci nedeniyle 150 ögrenci zehirlendi

BURSA - Bursa'da, Yolçati Ilkögretim Okulu'nda yapilan hasera ilaçlamasinda yaklasik 150 ögrenci zehirlendi.

Bursa’nin Nilüfer Ilçesi’ne bagli Yolçati iÜüKöyü Ilkögretim Okulu’nda yapilan hasera ilaçlamasindan sonra yaklasik 150 ögrenci mide bulantisi, bas dönmesi ve asiri ates sikayetiyle hastanelere kaldirildi.

Ögrencilerin bir kismi taburcu edilirken halen 40 ögrenci hastanede gözlem altinda tutuluyor. Yolçati Ilkögretim Okulu’nda Persembe günü aksam saatlerinde Nilüfer Belediyesi tarafindan sinek ve haseraya karsi ilaçlama yapildi. Cuma günü sabah saatlerinde okula gelen ögrenciler ilk dersten sonra rahatsizlandi. Mide bulantisi, bas dönmesi ve asiri atesten sikayet eden ögrenciler Bursa Çocuk Hastanesi ile Çekirge Çocuk Hastaliklari Hastanesi’ne kaldirildi. Basina duyurulmayan olayda ögrencilerin tedavisi aksam saatlerine kadar yapildi. Çocuk Hastanesi’nde 50 ögrencinin tedavisi yapildiktan sonra taburcu edilirken Çekirge Çocuk Hastaliklari Hastanesi’nde ise ögrencilerin büyük bölümü aksam saatlerinde taburcu edilirken 40 ögrenci geceyi gözlem altinda geçirdi.

Ögrenciler okulda yapilan ilaçlamadan zehirlendiklerini söylerken veliler, hastanede yapilan tedaviden memnun olduklarini bildirdi. Okul idarecileri ise açiklama yapmaktan kaçarken olayin kimin ihmalinden kaynaklandigi arastiriliyor.

Çekirge Çocuk Hastaliklari Hastanesi’nde görevli uzman doktor Serap Bozkurt Kalkan; çocuklarin bas dönmesi, mide bulantisi gibi sikayetlerden kendilerine basvurduklarini belirterek; “Ögrenciler okulda yapilan sinek aliçlamasindan etkilenmis. Suan itibariyle tüm tedavilerini yaptik. Tedbir maksadiyla çocuklari ggözlem altinda tutuyoruz.” dedi.