Sınıra asker ve mühimmat sevkıyatı devam ediyor

Şırnak dağlarında terör örgütü yönelik operasyonlar aralıksız sürdürülüyor.

Şırnak’taki 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan sivil minibüsler ve otobüsle birlikte 150 asker Hakkari’nin sınıra sıfır noktasındaki Çukurca İlçesi’ndeki birliklere sevkedildi. Ayrıca bölgeye mühimmat sevkiyatı da yapıldı. Şırnak dağlarında terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlara devam edildi.

Şırnak ve Hakkari dağlarında teröristlere yönelik operasyonlarını sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri, sınıra yakın birliklere askeri ve mühimmat yığınağını sürdürüyor. Günün ilk ışıklarıyla Şırnak- Hakkari karayoluna dedektörlerle mayın taraması yapıldı. Ardından Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan 150’den fazla asker 9 minibüs ve sivil plakalı 1 otobüsle sınırın ‘sıfır noktalardaki’ birliklere sevkedildi. Askeri konvoya önde ve arkada 2 panzer eşlik etti. Hakkari’nin Çukurca İlçesi yönüne giden konvoyun geçiş güzergahında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Virajlı yollara hakim tepelere askerler mevzilendi. Konvoyun arasına başka bir sivil araçların girmesi engellendi. Yine konvoya, uzaktan kumandalı mayınlı tuzaklara karşı ferekans karıştırıcı ‘Jammerli’ bir araç da eşlik etti. Minibüs ve otobüslerde bulunan ve sivil oldukları dikkat çeken askerler, kendilerini görüntüleyen gazetecilere ise selam verip el salladı.
Şırnak’ın Cudi, Küpeli, Kato Dağları ile Bestler- Dereler bölgesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlara bugün de devam edildi. Karlı kaplı bölgede helikopterler sık sık keşif uçuşları yaptı.

HÜRRİYET