‘Sınırdaki topraklarımız İsrail’e mi kiraya verilecek’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, "İsrail Filistinliler'den aldığı çiftliklerle 42 yılda bir devlet kurdu.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, partisinin Karadeniz Bölgesi il teşkilatlarının bir araya geleceği Karadeniz Bölge Toplantısı’na katılmak için Samsun’a geldi. Partisinin il binasında basın toplantısı düzenleyen Yazıcıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Büyükanıt’ın adının yer aldığı Şemdinli iddianamesini hazırlayan Savcı Ferhat Sarıkaya’nın görevinden ihraç edilmesi gibi gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Türkiye’nin milli eğemenliğinin tehlike içerisinde olduğunu ifade eden Yazıcıoğlu, “Türkiye’de öyle bir hale geldi iki ne konuşsan gerçeği ifade etmeye değil birbirleri ile mücadele eden tarafların hizmetine yarıyor.” diye konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi’ni de eleştiren Yazıcıoğlu, “Bunlar sırtlarından yükseldikleri insanları ve onların değerlerini unuttular. Bunlar bir zamanlar efendi dedikleri çiftçilere şimdi ‘hadi ananı al da git’ diyor. Herhalde bu millette bunları kendisine diyenlere bir gün sen de ananı alda git diyecektir. Bu görülmüş duyulmuş şey mi? Bir zamanlar yüzüne bakılan insanlara şimdi tepeden bakılıyor.” dedi.

Suriye sınırındaki mayınların temizlenmesinin İsrail firmalarına verilmek istendiğini hatırlatan Yazıcıoğlu, “Biz bunları dile getirdiğimizde iktidar partisi ‘bizim sizin aklınıza ihtiyacımız yok, biz milli değerleri korumasını biliriz’ diyor. Ben de diyorum ki eğer öyle olsaydı böyle olmazdı. Siz Amerika’dan aldığımız akılla iş yapıyorsunuz. Benim verdiğim akıl sizde yok. Çünkü ben milli akıl veriyorum.” şeklinde konuştu.

Yazıcıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “İktidar partisinde milli akıl da milli vicdan da yok. İsrail Filistinliler’den aldığı çiftliklerle 42 yılda bir devlet kurdu. Şimdi siz çok hassas bir bölge olan Suriye sınırındaki toprakları İsrail firmalarına 49 yıllığına mı kiralayacaksınız. Bu sınırımızdaki mayınlar temizlensin ama bunu Türk Silahlı Kuvvetleri yapsın. Türk Silahlı Kuvvetleri hali hazırda Afganistan’da Bosna’da mayın temizlemiyor mu?”