Sinop Belediye Başkanı ağır yaralı

Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer makam aracıyla geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı. Başkan Yılmazer'in bacaklarının kırıldığı kazada, makam şoförü ile araçta bulunan bir kişi de yaralandı.

Alınan bilgiye göre İstanbul’dan Sinop’a dönmekte olan Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer beraberindeki 2 kişinin daha içinde bulunduğu 57 AK 001 plakalı makam aracı, Sinop – Boyabat karayolunun Maarif Köyü yakınlarında sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu, yolda arızalı durumda bulunan 34 V 5743 plakalı yolcu otobüsüne arkadan çarptı. Kaza sonucu, araçta bulunan Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer, şoför Zafer Yalçın ve araçta bulunan İsmail Göksu yaralandı. Kazada Başkan Yılmazer’in bacakları kırılırken şoförünün durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Önce Boyabat Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan, başkan ve şoförü, sevkedildikleri Kastamonu Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı.

Kastamonu Valisi Mustafa Kara, Kastamonu Emniyet Müdürü Durmuş Demirbaş ve Taşköprü Belediye Başkanı Hasan Altan, hastaneye gelerek bilgi aldı.