Şırnak Fem Dersanesi’nin düzenlediği STS’de ödüller sahibini buldu

Şırnak'ta faaliyet gösteren Fem Dersanesi'nin düzenlediği Seviye Tespit Sınavı (STS) ödül töreni gerçekleştirildi.

Şırnak’ta faaliyet gösteren Fem Dersanesi’nin düzenlediği Seviye Tespit Sınavı (STS) ödül töreni gerçekleştirildi. İl Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törene Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, Vali Yardımcısı Akın Ağca, Şırnak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nebahat Sarı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Birlik, akademisyenler, daire başkanları, çok sayıda kurum ve okul müdürü, veliler ve öğrenciler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Fem Dersanesi Müdürü Halil Demirbaş, elde ettikleri başarının özünde sevgi, saygı, azim ve fedakarlık olduğunu söyledi. Törende bir konuşma yapan Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, FEM dersanesinin Şırnak’ın eğitim seviyesine önemli ölçüde katkıda bulunduğunu söyledi. Sevgi ortamında öğretilenlerin kalıcı bilgi olduğunu belirten Özkan, dersane yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkür etti. Ardından Kardelen Anonim Şirketi Genel Müdürü Davut Karataş, Vali Vahdettin Özkan’a eğitime yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.
Ödül töreninde ilköğretim 5, 6 ve 7.sınıflarda ve lise 9, 10 ve 11.sınıflarda dereceye giren 38 öğrenciye madalya ve başarı belgesi verildi. Hediye çekilişinde ise 2 kişiye bilgisayar, 2 kişiye bisiklet, 2 kişiye cep telefonu, 6 kişiye mp5, 6 kişiye mp4, 6 kişiye mp3, 6 kişiye takım forması ve futbol topu hediye edildi. Lise ve ilköğretim okul müdürlerine kristal plaket takdim edildi. Ardından Ankara Sanat Evi’nden Ömer Pekin’in stand up gösterisi, misafirlere güzel anlar yaşattı. Gece, ödül alan öğrencilerin vali ve protokoldeki misafirlerle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.