Şırnaklı gençler ilçeleri gezdi

Şırnak Valisi Hasan İpek'in eşi Gülten İpek tarafından organize edilen gençlik gezisi kapsamında Şırnaklı 40 genç, İdil ve Midyat ilçelerini gezdi.

Şırnak Valisi Hasan İpek’in eşi Gülten İpek tarafından organize edilen gençlik gezisi kapsamında Şırnaklı 40 genç, İdil ve Midyat ilçelerini gezdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleşen geziye katılan gençler, program sayesinde moral buldukalrını söyledi.

Gezinin ilk durağı Meryem Ana Kilisesi, Öğündük Köyü ve Haberli Köyü oldu. Ardından Midyat Ulu Camii, Midyat Gümüş Telkari İşletmeciliği Çarşısı’ndan sonra ne Mor Gabriel Kilisesi gezildi. Rehberler, gençlere tarihi dokular hakkında bilgiler aktardı.

Şırnaklı gençlerin farklı yerleri görmelerini arzuladıklarını belirten Gülten İpek, “Şırnak’ın çevresine tarihi ve kültürel anlamda yaptığımız bu geziler zaman zaman devam edecek. Şırnak’ta yaşayıp da bu tarihi güzellikleri henüz görmemiş gençlerimize tarihi miraslarımızı hatırlatmak aynı zamanda kültürümüzü görmelerini temin etmek istedik.” dedi.