Şırnak’ta çatışma; 2 uzman çavuş şehit

Şırnak Gabar Dağı bölgesinde 4 Nisan 2006 günü terörist gruplarca 5 askerin şehit edilmesi olayının devamında çatışma bölgesinden kaçan teröristlerin takibi devamı neticesinde 2'si bayan 12 terörist ölü olarak ele geçirildi, 2 asker şehit oldu.

Şırnak Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı sorumluluk alanında sürdürülmekte olan çalışmalar kapsamında, Şırnak Gabar Dağı bölgesinde 4 Nisan 2006 günü terörist gruplarca 5 askerin şehit edilmesi olayının devamında çatışma bölgesinden kaçan teröristlerin takibi devam ettirildi. Bu gruptan 6 terörist Şırnak Gabar Dağı Yeşil kayalıkları bölgesinde sağlanan temas sonucu meydana gelen çatışmada ölü olarak ele geçirildi.

Bölgedeki operasyonların genişletilerek devam ettirilmesi ve teröristlerin sıcak takibi sonucu Şırnak Bestler-Dereler bölgesine kaçtıkları tespit edilen terörist grup çembere alındı.

Teslim ol çağrısı yapıldı ancak teröristlerin çağrıya ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan silahlı çatışma sonucunda; 12 terörist (2’si bayan) silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi.

Çatışmada teröristler tarafından açılan ilk ateş sonucunda Bahattin Kalaycı (Osmaniye) ve İsa Çiçek (Adana) isimli 2 uzman çavuş şehit oldu.

Operasyon bölgesinde yapılan arama tarama faaliyeti esnasında teröristlerin barındığı sığınak tespit edilerek imha edildi. Sığınak içerisinde teröristlerce eylemde kullanılmak üzere hazırlanmış vaziyette patlayıcı maddeler ile çok miktarda giyecek malzemeleri, yiyecek maddeleri ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Bölgedeki operasyonlar hava destekli olarak genişletilerek devam ediyor.