Şırnak’ta operasyonlar yoğunlaştı

PKK terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar Şırnak'ın Gabar, Cudi ve Bestler Dereler bölgesinde kara ve hava destekli yoğunlaştı.

Sabah saatlerinde Cizre istikametinden Cudi ve Gabar Dağı bölgesine araçlarla taşınan çok sayıda komando birlikleri, PKK’ya yönelik operasyonlarını arttırdı.

23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan havalanan helikopterler havadan keşif uçuşlarını artırırken, Mehmetçik hava sıcaklığının eksi 15 dereceye kadar düştüğü bölgede mayın arama-tarama faaliyeti gerçekleştirdi.

PKK terör örgütüne yönelik son yılların en kapsamlı operasyonlarını gerçekleştiren Türk Silahlı Kuvvetleri, çetin kış şartlarına rağmen bölücü terör örgütü mensuplarına göz açtırmıyor.

Bölgede hava destekli operasyonlar ile örgüte ağır zayiat verdiren Mehmetçik, bölge halkının can güvenliği için ağır kış şartlarına rağmen operasyonlara devam ediyor.

Şırnak’ın Gabar, Cudi, Küpeli Dağı, Kato Dağı, Bestler Dereler ve Siyahkaya bölgesinde devam eden operasyonlara 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan kalkan kobra ve skorski helikopterleri destek sağlıyor.

Sınır bölgesinde askeri hareketlik artarken, güvenlik güçleri yapılan operasyonlarla teröristlerin Kuzey Irak’tan Türkiye’ye sızmalarını engelliyor.

Öte yandan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin örgüte yönelik havadan başlattığı operasyonlara destek için uçakların keşif uçuşları yaptıkları gözlendi.