Şişli’de esrarengiz cinayet

Şişli'de cinayete kurban giden iki kardeşin cesedi Adli Tıp Morgu'na götürülürken, akşamı beraber geçirdikleri ev arkadaşı ise sırra kadem bastı.

Örnektepe Borsaiçi Deresi Sokak’ta meydana gelen olayda Mersin’deki ailesini ziyaret ettikten sonra sabah saatlerinde eve dönen Hüseyin Karakaş (21), ağabeyleri konfeksiyon işinde çalışan Yılmaz Karataş (23) ve inşaat işçisi Hasan Karataş’ın (26) çeşitli yerlerinden kesilmiş cesetleriyle karşılaştı. Gördüğü manzara karşısında şok geçiren kardeş, olayı polis ve aynı zamanda komşuları olan teyzelerine haber verdi. Polis ve savcılığın yaptığı incelemeler sonucunda kardeşlerin aynı evde Halil İbrahim isimli bir gençle birlikte kaldıkları ortaya çıktı. Karataş kardeşlerin dün akşam teyzelerinde yemek yedikleri esnada ev arkadaşı tarafından telefonla aranılarak, eve davet edildiği öğrenildi. Halil İbrahim isimli şahsın telefonda ‘biz eve geldik siz de eve gelin’ ifadesini kullandığı iddia edilirken, şahsın ortadan kaybolduğu belirtildi.

Bu arada, evde yapılan incelemelerin ardından cesetler otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Morgu’na götürüldü. Cesetlerin evden çıkarılması esnasında çevrede bulunan yakınları sinir krizleri geçirerek, göz yaşlarına boğuldu.