Şişli’de işyerine giremeyen hırsızlar Kasımpaşa’da market soydu

Şişli'de bir işyerine girmeye çalışan 3 şahıs başarılı olamayınca Kasımpaşa'da bir marketi soydu.

Kovalamaca sonunda aracı Sütlüce’de terkeden şahıslar yaya olarak kaçıp kayıplara karıştı.
Edinilen bilgiye göre, saat 04:00 sıralarında 34 JU 726 plakalı çalıntı araçla Fişekhane Deresi Caddesi üzerinde bulunan Gimpaş Market’e gelen 3 şahıs kepenkleri zorla açarak içeri girdi. Çok sayıda deterjan torbasını ve şampuanı araca dolduran şahıslar, yazarkasanın para çekmecesini de aldı. Çevre sakinleri marketin soyulduğunu görünce marketin sahibine ve polise haber verdi. Polisin geldiğini gören şahıslar araca binerek kaçmaya çalıştı. Polis ekipleriyle zanlılar arasında süren kovalamaca sırasında zanlılar, bir polis aracına çarparak zarar verdi. Sütlüce’nin ara sokaklarına giren zanlılar, Sütlüce Mezarlığı altında aracı terkedip yaya olarak kaçtı. Zanlıların terkettiği aracın bagajında ve arka koltukların üzerinde çalıntı mallar ile kasanın içi boşaltılmış çekmecesi bulundu.
Market sahibi Ünal Sarıboğan, hırsızların kepenkleri açarak içeri girdiğini ve çok sayıda deterjan torbasıyla yazarkasanın çekmecesini aldığını söyledi. Çekmecede bol miktarda bozuk para olduğunu belirten Sarıboğan, olaydan komşuların araması üzerine haberdar olduğunu kaydetti.
Şahısların kısa bir süre önce Şişli’de bir işyerine girmeye çalışan fakat başarılı olamayan kişiler olduğu ve araç plakalarının polise ihbar edildiği öğrenildi.
Polis, kaçan şahısların yakalanması için çalışma başlattı.