Sivas bugüne kadar 258 evladini sehit verdi

SIVAS - Son bir ayda 2 sehit veren Sivas, son 20 yilda 258 evladini teröre kurban verdi. Sivas Sehit Aileleri Dernegi Baskani Mustafa Hizal, akan kanin durdurulmasini istedi.

Son olarak Hafik ilçesine bagli Yarhisar köyünde Süleyman Aydin Sirnak kirsalinda sehit edilerek memleketinde topraga verildi. Bu sehit töreninin üzerinden 1 ay geçmeden bu kez Tunceli’de teröristlerce tuzaga düsürülen Oguz Balikçi (20) Sarkisla ilçesinde gözyaslariyla defnedildi.

Sivas Sehit Aileleri Dernegi Baskani Mustafa Hizal, terörün önlenmesi için daha fazla tedbir alinmasini beklediklerini söyledi. Kendisi de terör gazisi olan Hizal, yasadigi o günleri hiç unutmadigini ifade etti. Hizal, bu topraklarin nasil kazanildigini ve korundugunu gelecek nesillere aktarabilmek için Türkiye’de bir ilki de gerçeklestirdiklerini anlatti. Bu amaçla dernek binasi içinde terör sehitlerinin esyalarinin sergilendigi ‘Sehitler Müzesi’ kurduklarini belirten Hizal, akan kanin durdurulmasi çagrisinda bulundu. Hizal, “Sivas’tan ve Türkiye’nin dört bir tarafindan sehit haberleri duymak bizleri derinden sarsiyor. Akan kanin durdurulmasi için yapilabilecek her seyin yerine getirilmesini istiyoruz. Gerekirse sinir ötesi çikarma yapilsin. Bu vatan evlatlari artik ölmesin. Analar ve babalar çocuklarinin cansiz bedenleriyle karsilasmasin.” seklinde konustu.