Sivas Devlet Hastanesi’nde yangın paniği

Sivas Sultan 1. İzzettin Keykavus Devlet Hastanesi'nde sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı.

Sivas Belediyesi itfaiye ekipleri, saat 13.15 sıralarında hastanede yangın ihbarıyla alarma geçti. Kanser Araştırma ve Eğitim Servisi’nin havalandırma kısmından çıktığı tahmin edilen yangın nedeniyle bütün servisler duman altında kaldı. Hastalar, duman almayan diğer servislere nakledilirken, itfaiye ekipleri de uzun süre yangının kaynağını araştırdı.

Ekipler, havalandırma bölümlerine su sıkarak alevleri söndürdü. Bu sırada elektrikler kesilerek başlamamış ameliyatlara ara verildi. Ameliyatı devam eden bir hastanın ameliyatı ise o bölüme elektrik verilerek devam ettirildi. İtfaiyenin sıktığı su ise ameliyathane servisinin bazı odalarını su altında bıraktı.

Yangının çıktığı B blokta inceleme yapan Başhekim Ahmet Çakır, sadece maddi hasar meydana geldiğini söyledi. Hastanede kısa süreli panik yaşandığını belirten Çakır, yangının havalandırma boşluğuna atılan sigara izmaritinden çıktığını tahmin ettiklerini söyledi. Çakır, “Yangın büyümeden kısa sürede kontrol altına alındı. Hastalarımızı emin bölgelere çekerek yaşanması muhtemel mağduriyetleri önledik.” diye konuştu.