Sivas Divriğispor kafilesi kaza yaptı

Gümüşhanespor'la oynayacağı maç için bu şehre giden Sivas Demirçelik Divriğispor kafilesini taşıyan araç kaza yaptı.

Sivas Demirçelik Divriğispor’u taşıyan Osman Kara yönetimindeki 50 AL 403 plakalı otobüs, Erzincan- Gümüşhane karayolunun 45. kilometresinde bulunan Pöske Dağı mevkiinde zeminin buzlu ve kaygan olması sonucu kayarak devrildi. Otobüs yaklaşık 45 metre sürüklenirken, camların kırılması sonucu otobüste bulunan 23 kişiden 20’si çeşitli yerlerinden yaralandı.

Kazanın ardından yaralılar Kelkit Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk müdahaleleri yapıldı. Divriğspor yöneticisi Sait Yıldız, sporculardan Ersin Savaş, Kemal Zincirkıran ve Nevzat Öner kol ve bacaklarında bulunan kırıklar sebebiyle Gümüşhane Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Diğer yaralılar ise ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildi.

Kazadan sonra Kelkit Devlet Hastanesi’ne gelen İlçe Kaymakamı Erol Rüstemoğlu ve Belediye Başkanı Muammer Duran, yaralıları ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldı. Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu ise Takım Yöneticisi Sait Yıldız’ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yaralıların durumu hakkında bilgi veren Kelkit Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Akgül, yaralılara ilk tıbbi müdahaleyi yaptıklarının, takım yöneticisi ve üç futbolcunun çeşitli yerlerinde kırıklar tespit edilmesi üzerine Gümüşhane Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğini ancak durumlarının iyi olduğunu belirtti.

Demirçelik Divriğispor kafilesi yaklaşık 2 ay önce de Antalya kampına giderken Seydişehir yolu üzerinde bir kaza daha geçirmiş, bu kazada takım oyuncuları çeşitli yerlerinden