Sivas heyeti TOBB ETÜ için Köşk’te

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nin Sivas'ta açacağı fakülteler için YÖK'ün vereceği karar beklenirken kararın olumlu yönde çıkması için çalışmaların sürdüren Sivas heyeti, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri ve YÖK Genel Kurul Üyesi Prof. Dr. Mustafa İsen'i Çankaya Köşkünde ziyaret etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin Sivas’ta açacağı fakülteler için YÖK’ün vereceği karar beklenirken kararın olumlu yönde çıkması için çalışmaların sürdüren Sivas heyeti, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri ve YÖK Genel Kurul Üyesi Prof. Dr. Mustafa İsen’i Çankaya Köşkünde ziyaret etti.

TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanı ve Sivas TSO Başkanı Osman Yıldırım’ın başkanlığındaki heyete Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Hüseyin Yılmaz, Kent Konsey Başkanı Mustafa Haste ile Türk Ocakları Şube Başkanı Ertuğrul Kuşderci katıldı. Yapılan görüşmede Sivas heyetine yakın ilgi gösteren Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, oylamada olumlu yönde oy kullanacağı bildirdi.
Heyet daha öncede YÖK Başkanı Gökhan Çetinsayay’yı ziyaret ederek, Sivas’ın medreseler şehrinden üniversiteler kentine dönüşmesi için büyük önem taşıyan TOBB ETÜ için destek istedi.

21 üyeden oluşan YÖK Genel Kurulunun olumlu yönde karar vermesi için Kent Konseyi Başkanı Mustafa Haste de , üyelere bir mektup göndererek, Sivas’lıların TOBB ETÜ için kenetlendiklerini ve Sivas’ın gelişmesi için büyük önem taşıdığı ifade etti.YÖK Genel Kurulu’nun önümüzdeki günler içerisinde toplanarak, karar vermesi bekleniyor.

Öte yandan TOBB tarafından yapılacak olan fakülteler ile ilgili olarak protokol devlet töreniyle 4 Eylül 2012 tarihinde Tso’da imzalanmıştı. YÖK’ten çıkacak olumlu kararın ardından TOBB ETÜ’nün Fuar alanında yapılacak çalışmalardan sonra hizmete açılacağı kaydedildi.