Sivas’ta Atatürk için anma programı düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk vefatının 75. yıl dönümünde Sivas'ta düzenlenen törenle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk vefatının 75. yıl dönümünde Sivas’ta düzenlenen törenle anıldı. Saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla yaya ve araç trafiği durdu.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende Vali Zübeyir Kemelek, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır ile Belediye Başkan Vekili Orhan Demirok’un anıta çelenk sunmasının ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşunda bulunuldu. İnönü Bulvarı’nda yaya ve araç trafiği durdu. Sürücüler araçlarından inerek kornalarıyla, yayalar da saygı duruşunda bulundu.

Ardından Vali Kemelek, şeref defterini imzaladı. Kemelek, deftere “Muasır medeniyetler seviyesine yükselme hedefimize başarıyla ulaşabilme hedefindeyiz. Bütün gayretimiz 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline gelmektir. Bu nedenle bu hedefe ulaşmak için Cumhuriyet ve demokrasimizden asla taviz vermeden bize düşen görevleri Tüm Sivaslılar olarak yerine getirme çabasındayız. Sizi ve silah arkadaşlarınızı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz, ruhunuz şad olsun.” ifadelerini yazdı.

ATATÜRK RESİMLERİ İLGİ GÖRDÜ

Törenler, Atatürk Kültür Merkezi’nde Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından açılan ‘Atatürk Fotoğrafları’ sergisi ile devam etti. Resim öğretmeni Elif Poyraz, ip tekniği ile yapılan resimler hakkında Vali Zübeyir Kemelek’e bilgi verdi. Tören Atatürk’ü anma programı ile devam etti.